O firmě

Značka obuvi SENDRA slaví již 100 let od svého založení. Roku 1913 se španěl Andrés Sendra, syn zpracovatele kožešin a kůží, vrací ze Spojených států amerických. Tam pracoval jako cowboy, který samozřejmě potřeboval ke své každodenní práci spolehlivé boty.  Andrés tedy ve španělském městečku Almansa zakládá společnost SENDRA BOOTS, která je zaměřena na výrobu westernových kovbojských bot a jezdeckých bot.

Na americký trh se však značka Sendra dostává až roku 1962, v roce 1965 expanduje i do německa a slaví úspěch. Roku 1985 dochází ke změně ve strategii ve výrobě, značka Sendra Boots získává zkušenosti a proniká do světa vrcholové módy. Firma staví nové výrobní linky a najímá nové designéry.

V roce 1988 se značka SENDRA BOOTS stává jedničkou ve spojení kovbojských bot s motorkářským stylem. Tento rok je pro značku Sendra ve znamení asfaltových kovbojů. Do pravého světa módy a designu se firmě Sendra Boots podaří zcela zapadnout v roce 1994. Firma rozšiřuje nabídku módních dámských bot a kozaček a vzniká Fashion linie. V letech 1999 – 2003 pak firma dále expanduje a otevírá první oficiální obchod v New Yorku. V roce 2006 pak otevírá další svůj obchod v Miláně. Do roku 2012 firma SENDRA BOOTS získává mnohé ocenění kvality za své výrobky.

To, co kdysi začalo jako malá rodinná firma, před sto lety, je v současné době jednou z předních značek obuvi na světovém trhu. Naše historie je součástí přítomnosti, která nám poskytuje zkušenosti a techniky potřebné k vybudování budoucnosti plné úspěchů.